Wyniki XXIV Zawodów Barbórkowych
o Lampę Górniczą - nagrodę PGNiG w Sanoku
6-7 grudnia 2008

W dniach 6,7 grudnia 2008 r. na Torze lodowym Błonie w Sanoku odbyły się XXIV Zawody Barbórkowe o Lampę Górniczą.
W zawodach uczestniczyło 76 zawodniczek i zawodników.
Startowali też zawodnicy z Ukrainy i Słowacji.
Zawody były rekordowe pod względem osiągniętych wyników.
48 zawodniczek i zawodników startujących w Pucharze Polski pobiło 53 rekordy życiowe, natomiast 28 startujących w Ogólnopolskich Zawodach Klasyfikacyjnych 43 rekordy życiowe.

Klasyfikacja Trójboju Barbórkowego (500m+1000m+1500m - kobiety, 500m+1500m+300m-mężczyźni) przedstawia się następująco:

Lampa Górnicza

Natalia Czerwonka - MKS Cuprum Lubin, wynikiem 41,93 sek.  pobiła rekord toru na 500 m  należący do Katarzyny Wójcickiej.

Konrad Niedźwiedzki ustanowił 2 rekordy toru.
Na 1500m rekord toru wynosi obecnie 1.51.95 sek.  - jest to najlepszy wynik na tym dystansie ustanowiony na torach krajowych. Na 3000 m nowy rekord wynosi 3.01,33 sek.

Zwycięzcy

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sanockiego Górnika

Maciej Biega był drugi na 500 m - przegrał jedynie z Konradem Niedźwiedzkim,  wygrał 1000 m z czasem 1.15,27, gorszym od rekordu toru o 0,2 sek.

Na 3000 m Robert Kustra był trzeci.
Tutaj przyjmuje gratulacje od Prezesa SKŁ Górnik Jarosława Adamczuka

Witold Mazur był piąty

Dobrze tez wypadli nasi zawodnicy na 1500 m. Robert Kustra zajął 5 miejsce, Piotr Bluj wspólnie z Mateuszem Chabko 9 miejsce. W Ogólnopolskich Zawodach Klasyfikacyjnych bardzo dobrze spisała się Emilia Ziarko. Zwyciężyła na 500 m., druga była na 1000 i 15000 metrów. Na wszystkich dystansach poprawiła swoje rekordy życiowe.