Informacja o Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym SKŁ "Górnik"
odbytym 9 czerwca 2004 r.
W dniu 9 czerwca 2004 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik".
Członkowie klubu ocenili czteroletnią działalność Zarządu, wybrali nowe władze i przyjęli Kierunki Działania na kolejna czteroletnią kadencję.
W czasie minionej kadencji zawodniczki i zawodnicy Górnika zanotowali szereg wartościowych wyników sportowych. Zdobyli 79 medali na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym 42 złote, 20 srebrnych i 17 brązowych.
Uczestniczyli w zawodach międzynarodowych w tym w XIX Igrzyskach Olimpijskich, Pucharze Świata , Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów.
Osiągnięcia te, które były główną zasługą pracy trenerów oraz prawidłowa działalność Zarządu przyczyniły się do wysokiej oceny pracy klubu i przyjęcia przez Walne Zebranie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi.
Wybrane władze klubu:
Zarząd :
- Przewodniczący - Jarosław Adamczuk
- Z-ca Przewodniczącego - Piotr Lisowski
- Z-ca Przewodniczącego - Ryszard Szwast
- Sekretarz - Tadeusz Mleczko
- Skarbnik - Janusz Bojarczuk
- Członkowie: - Barbara Koźma
- - Adam Hoszowski
Komisja Rewizyjna:
- Przewodniczący - Jacek Kluska
- Członkowie: - Agnieszka Szałkiewicz
- - Edward Koźma
Kierunki Działania
Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik" w Sanoku -na lata 2004 – 2008
przyjęte na Walnym Zebraniu Członków w dniu 9 czerwca 2004 r.
Walne Zebranie Członków SKŁ "Górnik" stwierdza, że Kierunki Działania na lata 2000 – 2004 zostały zrealizowane prawidłowo. Klub prowadził działalność szkoleniową, wychowawczą, sportową i finansową, która zapewniała właściwą realizację zadań statutowych. Walne Zebranie wytycza na następną kadencję następujące kierunki i zadania:
W sprawach organizacyjnych :
- Terminowo i systematycznie odbywać posiedzenia Zarządu. Omawiać na posiedzeniach najważniejsze, dla klubu, problemy i zadania
- Zapewnić kontrolno nadzorczą funkcję Zarządu w stosunku do pracy trenerów, księgowego, skarbnika i sekretariatu klubu.
- Dbać o właściwe utrzymanie pomieszczeń: biura i szatni klubu. Zapewniać na bieżąco możliwości pracy sekretariatu: zaopatrywać w potrzebny sprzęt i materiały biurowe.
- Doprowadzić do zainstalowania w biurze Klubu Internetu.
- Ściśle współpracować z PZŁS, POZŁSz i W. MOSiR
- Utrzymywać kontakt z władzami samorzadowymi miasta i powiatu poprzez składanie informacji o pracy, wynikach sportowych i potrzebach klubu. Popularyzować osiągnięcia klubu w miejscowych środkach masowego przekazu.
- Na bieżąco współdziałać z zakładem patronackim SZGNiG w Sanoku.
W zakresie działalności sportowo-wychowawczej:
- Starać się przekształcić grupy szkoleniowe zawodniczek i zawodników, w taki sposób, by tworzyły najbardziej efektywny system szkolenia i nie powodowały dublowania pracy trenerskiej.
- Dążyć do zwiększenia ilości trenujących zawodniczek i zawodników. Współpracować w tym zakresie z burmistrzem ds. oświaty oraz z dyrekcjami szkół. Jak najbardziej efektywnie wykorzystać możliwość funkcjonowania naszego klubu w klasach sportowych
- Dbać o właściwą pracę szkoleniową i wychowawczą, prowadzoną przez trenerów. Rozważyć możliwość zwiększenia ilości trenerów w klubie.
- Zapewnić możliwości treningowe, jednakowe dla wszystkich zawodników poprzez wyposażenie ich w potrzebny sprzęt treningowy i startowy.
- Czynić starania o pozyskiwanie od różnych sponsorów i zakładu opiekuńczego, funduszy na potrzeby klubu. Ustalić sposób nagradzania za osiągnięcia sportowe trenerów i zawodników.
- Dążyć do zapewnienia wyjazdów na zawody, na tory zagraniczne, najlepszym zawodnikom.
- Otoczyć właściwą opieką sekcję wrotkarską.
- Zapewnić stałą opiekę lekarską i ubezpieczeniową dla zawodników.
- Zorganizować obchody 25 lecia klubu oraz 20 lecia Zawodów Barbórkowych, uroczystościom tym nadać właściwą oprawę propagandowa i sportową..
- Spowodować terminowe , raz w roku opłacanie składek członkowskich przez wszystkich członków klubu. Zwolnić z opłacania składek zawodniczki i zawodników.