Start   Katarzyny Wójcickiej   na   XIX  Zimowych Igrzyskach Olimpijskich  w  Salt Lake City.

 

Rozmiar: 9648 bajtów

Po raz pierwszy w dziejach Sanoka jego mieszkanka - zawodniczka Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik" Katarzyna Wójcicka wystartowała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Już samo zakwalifikowanie się do udziału w Igrzyskach było Jej  wielkim osiągnięciem. Nasza zawodniczka nie jechała po medale. Była jedną z młodszych uczestniczek Igrzysk.

Na XIX Zimowych Igrzyskach Olimpijskich  w Salt Lake City   Katarzyna Wójcicka startowała na 2 dystansach na 1500 m. i na 3000 m..

Czas uzyskany na pierwszych  okrążeniach  na 3000m  dawał nadzieję na bardzo dobre miejsce i wynik lepszy od rekordu Polski. Końcówka dystansu była jednak dużo gorsza i zawodniczka ukończyła bieg z czasem o 5 sekund gorszym od rekordu Polski, zajmując odległe 26 miejsce.

Start na 1500 m był nieco lepszy, ale choć Katarzyna Wójcicka pobiła rekord Polski zajęła również 26 miejsce.

 

Wyniki:

 

1500 m.  1. Friesinger Anna                            Niemcy        1.54,02

             26. Wójcicka Katarzyna               Polska        2.00,59

 

3000 m,   1. Pechstein Claudia                      Niemcy         3.57,70

              26. Wójcicka Katarzyna              Polska         4.19,10

 

Start na Igrzyskach Olimpijskich dał wiele satysfakcji klubowi.

Dyrekcja Sanockiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazy udzieliła klubowi pomocy finansowej na wcześniejszy wyjazd zawodniczki do Calgary w celu aklimatyzacji.

Wydano okolicznościowe afisze i plakaty.

wielkość 78,7 KB   wielkość 66,7 KB   wielkość 69,4 KB   wielkość 107,8 KB

Widać  też było duże zainteresowanie władz miasta i powiatu wyjazdem Katarzyny Wójcickiej do Salt Lake City. Często zawodniczką i klubem interesowała się prasa, radio i telewizja.

Po powrocie z Igrzysk z Katarzyną Wójcicką spotkały się władze miasta Sanoka oraz Dyrekcja zakładu patronackiego SZGNiG.

 

Na spotkaniu w SZGNiG.Katarzyna Wójcicka odbiera gratulacje od Dyrektora Naczelnego Waldemara Wójcika w towarzystwie Józefa Chrzanowskiego - Dyrektora Ekonomicznego

Na spotkaniu w SZGNiG.Katarzyna Wójcicka odbiera gratulacje od Dyrektora Naczelnego Waldemara Wójcika w towarzystwie Józefa Chrzanowskiego - Dyrektora Ekonomicznego


Po Olimpiadzie, na spotkaniu z Dyrektorem Waldemarem Wójcikiem, Katarzyna Wójcicka w towarzystwie ojca Jana  Wójcickiego i męża Michała Trzebunii

Po Olimpiadzie, na spotkaniu z Dyrektorem Waldemarem Wójcikiem, Katarzyna Wójcicka w towarzystwie ojca Jana Wójcickiego i męża Michała Trzebunii