Pierwsze zawody nowego toru lodowego w Sanoku

Ogólnopolski Cykl Zawodów Dzieci - Łyżwiarski Puchar Zimy

 

26 listopada przed Ogólnopolskimi Zawodami Dzieci odbyła się uroczystość oddania toru lodowego po modernizacji.
Burmistrz Miasta Pan Wojciech Blecharczyk w swoim wystąpieniu mówił o potrzebie modernizacji i remontu toru lodowego po 25 latach użytkowania.

fot. Marek Michalski

Przemawia Burmistrz Wojciech Blecharczyk


Potrzebę tę wymusiła zmiana przepisów, określajaca nowe wymiary toru, a przede wszystkim względy ekologiczne tj. zamiana niebezpiecznego amoniaku na ekologiczny freon i glikol. Przypomniał krótką historię budowy toru oraz podziękował osobom, które tor budowały jak również trenerom i działaczom łyżwiarstwa szybkiego. Mówca mówił o dużym zaangażowaniu władz samorządowych i administracyjnych w realizację inwestycji sportowych w mieście i apelował do działaczy i trenerów wszystkich dyscyplin sportowych o odpowiednią pracę wychowawczą i sportową z
dziećmi i młodzieżą.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Pan Wojciech Blecharczyk w towarzystwie głównego wykonawcy, dyrektora firmy MITEX z Krakowa pana Marka Kowalika i dyrektora sanockiego MOSiR pana Damiana Delekty.

fot. Marek Michalski

Przecięcia wstęgi dokonuje Burmistrz w towarzystwie
Dyrektora Mitexu - Marka Kowalika i Dyrektora MOSiR Sanok pana Damiana Delekty


Dyrektor MOSiR podziękował za przekazanie wyremontowanego obiektu i zadeklarował, że będzie on służył całemu społeczeństwu.
Na zakończenie zawodnicy uczestniczących w zawodach przejechali rundę po nowootwartym torze.

fot. Marek Michalski

Przemawia Dyrektor MOSiR pan Damian Delekta

Jednak w czasie zawodów wystąpiły pewne trudności z utrzymaniem lodu. Pierwszy rozruch w listopadzie został przeprowadzony przy niskich temperaturach powietrza. Natomiast w czasie zawodów w ciagu 1 doby temperatura powietrza wzrosła z minus 10
stopni w nocy do plus 14 stopni w południe ( po otwarciu). Wszystkie parametry automatycznego sterowania były ustawiane w czasie niskich temperatur, a nagła zmiana o prawie 20 stopni spowodowała trudności z odpowiednim ich ustawieniem. Dla dopełnienia trudności wiał też wiatr halny, który powodował dodatkowe perturbacje. Dlatego o godz. 12:00 zawody zostały przerwane i dokończone o godz.18:00. W czasie, gdy warunki pogodowe były odpowiednie jakość toru była bardzo dobra. Sądzimy, że po zakończeniu rozruchu i odpowiednim ustawieniu sterowania , trudności te nie bedą występowały.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali sie zawodnicy sanockich klubów.
Wśród dziewcząt zawodniczki Górnika Karolina Juszczyk ( 10 lat ) i Myćka Anna ( 11 lat ) zajęły 3 miejsca w wieloboju, a Aneta Kruszyńska ( 12 lat ) 2 miejsce.

fot. Edward Koźma

Aneta Kruszyńska (10 lat)- SKŁ "Górnik" - Srebrny Medal

fot. Edward Koźma

Karolina Juszczyk (11 lat) - SKŁ "Górnik" - Brązowy Medal


Natomiast Michalski Piotr ( 10 lat ) , Ziemba Kamil ( 11 lat ) i Górecki Mateusz ( 12 lat ) z Górnika oraz Mateusz Chabko ( 13 lat ) ze Zrywu zajęli miejsca pierwsze w wieloboju. Ponadto Damian Struś ( 10 lat ) z Górnika był drugi.

fot. Edward Koźma

Piotr Michalski (10 lat) - SKŁ "Górnik" - Złoty medal; Damian Struś (10 lat) - SKŁ "Górnik" - Srebrny Medal

fot. Edward Koźma

Mateusz Górecki (12 lat) - SKŁ "Górnik" - Złoty Medal; Jarosław Sawa (12 lat) - SKŁ "Górnik" - Srebrny Medal

 

fot. Marek Michalski

Jakość lodu sprawdzają młodzi zawodnicy sanockich klubów

 

Zawodnicy i działacze Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik" składają serdeczne podziękowania i wyrazy uznania
dla
Pana Wojciecha Blecharczyka - Burmistrza Sanoka
za doprowadzenie do modernizacji Toru Lodowego w Sanoku


Opracował: Tadeusz Mleczko