|

I edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci – Lubin 3-4.12.2022

W dniach 3-4.12.2022 w Lubinie odbyła się I edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. SKŁ Górnik Sanok reprezentowało 8 zawodników. Wszyscy spisali się na medal.
Nasz dorobek to:

• 1 złoty medal
  • 1 srebrny medal
  • 7 medali brązowych
  • zwycięstwo w wieloboju kat D1 dziewcząt
  • 3 miejsce w wieloboju kat E2 chłopców oraz
  • dużo miejsc w pierwszych dziesiątkach.
  • Oliwia Dydek kat. D1 złoto, srebro, 2x brąz, w wieloboju zajęła 1 miejsce
  • Olaf Podczerwiński kat E2 4x brąz, w wieloboju zajął 3 miejsce
  • Kornelia Dyląg kat E2 brąz, pozostałe miejsca to: 7, 6, 8, w wieloboju miejsce 6
  • Antoni Strzyżowski kat D2, miejsca piąte na wszystkich dystansach i takie samo w wieloboju.
  • Tomasz Synowiec kat D2, miejsca 8 na wszystkich dystansach i 7 w wieloboju
  • Fedak Gaja kat E1, miejsca 6, 5, 8 i 19. Upadek na ostatnim dystansie przekreślił szanse na zajęcie 6 miejsca w wieloboju, które zajmowała po 3 biegach
  • Izabela Potocka kat E1, miejsca 9, 6, 22 i 7. Również w jej przypadku upadek na trzecim dystansie pozbawił Izę szans na zajęcie miejsca w 10
  • Julia Stec kat D1, miejsca 20 (upadek), 12 i dwa razy 14 uplasowały Julię na 14 miejscu w wieloboju

W sztafecie 12-13 lat dziewcząt zajęliśmy 8 miejsce (startowały dwie młodsze dziewczynki 10 i 11 lat).

W klasyfikacji klubowej zarówno u dziewcząt, jak i chłopców zajęliśmy 5 miejsca.

Duże brawa i gratulacje dla naszych młodych łyżwiarzy, że pomimo ograniczonych możliwości korzystania z toru 400-metrowego udało im się tak dobrze zaprezentować w pierwszej odsłonie zawodów dzieci.

Dziękujemy naszym sponsorom: PGNiG , Firmie HERB, Sansport Sklep sportowo-turystyczny, Urząd Gminy Sanok, Miasto Sanok, Athletic GYM & Fitness Sanok, Trans&Serwis Robert Pytlowany oraz rodzicom naszych zawodników za wsparcie.

Specjalne podziękowania dla Sadowski Sławek za najlepsze zdjęcia z zawodów.