|

PGE Puchar Polski rozgrywany w Sanoku

Kolejna edycja PGE Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim rozgrywana na sanockich “Błoniach” za nami.

Tradycyjnie rozegrane zostały biegi o “Lampę Górniczą” ufundowaną przez sponsora SKŁ Górnik Sanok firmę PGNiG Grupa Kapitałowa. Na końcowy tryumf w walce o lampę złożyły się wyniki wieloboju. U kobiet 500, 1500, 1000 i 3000m. Mężczyźni ścigali się na nieco dłuższych dystansach: 500, 3000, 1500 i 5000 m.
Zwyciężczynią wieloboju w kategorii kobiet została – Zofia Braun WTŁ Stegny Warszawa, 2️ miejsce przypadło Julii Grzywińskiej także z WTŁ Stegny Warszawa a 3 miejsce dla Liwii Kubin KS SNPTT 1907 Zakopane. Na 6 miejscu uplasowała się sanoczanka Jagoda Kopczak, na 12 Anna Stapińska.
Wśród Panów wygrał Mateusz Śliwka UKS 3 Milanówek, 2 miejsce wywalczył Roch Maliczowski SKŁ Górnik Sanok a na 3 miejscu uplasował się Jerzy Stadnicki WTŁ Stegny Warszawa. 8 miejsce zajął kolejny sanoczanin Patryk Kudła.

Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięzców.️

Miejsca zawodników SKŁ Górnik na poszczególnych dystansach:

• Roch Maliczowski: 500 i 3000 m – 4 miejsca, 1500 i 5000m – 2 miejsca pierwsze.
  • Anna Stapińska: 500m – 21, 1500m – 15, 1000m – 18 i 3km – 13
  • Justyna Czwerenko, Zuzia Łagodzic oraz Nikola Gaworecki – zajmowały miejsca w trzecich dziesiątkach.

Miejsca młodziczek w PP młodzików:

• Julita Krawiec: 500m – 12 miejsce (upadek) i 1, 1500 m – 1
  • Zuzanna Łagodzic: 500m – 9 i 10, 1500m – 11 oraz 1000m – 9
  • Justyna Czwerenko: 500m – 10 i 11, 1500m – 10 i 1000m – 10
  • Nikola Gaworecki: 500m – 11 i 12 miejsca.

W Pucharze Polski Masters startowało dwóch sanoczan: Krzysztof Husak oraz Jacek Czytajło. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof, zwyciężył na wszystkich czterech dystansach.

Jacek zajmował 4 miejsca na 500, 1500 i 1000m oraz 3 miejsce na 3 km.

Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników i zajętych miejsc.

Zdjęcia: MOSiR Sanok