||

Zawody Łyżwiarskie o “Lampkę górniczą” 2022 PGE Puchar Polski

W dniach 10-11.12.2022 na torze MOSiR Sanok odbywały się zawody łyżwiarskie o “Lampkę górniczą” 2022. Zwycięzcami zostali Zofia Braun z WTŁ Stegny  Warszawa oraz Mateusz Śliwka z UKS 3 Milanówek. Gratulujemy

W kobiecym wieloboju na 2 miejscu uplasowała się Julia Grzywińska z WTŁ Stegny Warszawa, 3️ miejsce zajęła sanoczanka,  młodziczka Julita Krawiec z SKŁ Górnik Sanok.

U mężczyzn 2 miejsce w wieloboju zajął Jerzy Stadnicki WTŁ Stegny Warszawa, 3 miejsce Roch Maliczowski z SKŁ Górnik Sanok, 4 miejsce Karol Karczewski Fundacja ŁiSW Legia Warszawa, 5 miejsce Szymon Hostyński z SKŁ Górnik Sanok, a 6 Oskar Podczerwiński z SKŁ Górnik Sanok.

Wręczone zostały także “Małe lampki górnicze”, dla najlepszych młodzików i tu również wyróżnienia trafiły do sanoczanek.

Julita Krawiec uhonorowana została lampką jako najlepsza zawodniczka w kat. C Młodzik wśród startujących. Julita w swojej kategorii wiekowej wygrała wszystkie biegi na 500, 1500, 1000 i 3000m, uzyskując wyniki zbliżone do najlepszych na świecie w tej kat. wiekowej, uzyskane podczas sanockich zawodów. Notabene jej najlepszy tegoroczny wynik na 1500m jest na 1 miejscu na listach światowych w kat. C1.

Jagoda Kopczak odebrała wyróżnienie jako najlepsza zawodniczka z Sanoka. W kat. C Młodzik Jagoda zajęła 10 miejsce na 500m, 2 miejsce na 1500m oraz 6 miejsce na 1000m.

II edycja PGE Pucharu Polski zgromadziła na starcie 93 łyżwiarzy. Wśród nich 12 osobowa reprezentacja SKŁ Górnik Sanok, którzy zajmowali miejsca:

• Julita Krawiec 500m – 6 miejsce, 1500m – 3 miejsce, 1000m – 4 miejsce i 3000m – 3 miejsce.
  • Jagoda Kopczak min. 1500m – 6 miejsce
  • Nikola Maślanka
  • Julia Mandzelowska
  • Anna Stapińska
  • Zuzanna Łagodzic
  • Sztafeta w składzie Julita Krawiec, Jagoda Kopczak i Anna Stapińska zajęły 2 miejsce
  • Roch Maliczowski 500m – 5 miejsce, 3000m – 4 miejsce, 1500m – 2 miejsce i 5000m – 2 miejsce.
  • Szymon Hostyński 500m – 2 miejsce, 3000m – 9 miejsce, 1500m – 6 miejsce, 5000m – 8 miejsce.
  • Oskar Podczerwiński 500m – 10 miejsce, 3000m – 7 miejsce, 1500m – 8 miejsce, 5000m – 5 miejsce
  • Mikołaj Stabryła 500m – 9 miejsce, 3000m – 10 miejsce, 1500m – 10 miejsce, 5000m – 7 miejsce
  • Patryk Kudła 500m – 12 miejsce, 3000m – 8 miejsce, 1500m – 11 miejsce, 5000m – 6 miejsce.
  • Przemysław Zając zajmował miejsca w 2 i 3 dziesiątce.

Równolegle odbywał się Pucharu Polski Masters.

• Krzysztof Husak jak zwykle pokazał się z bardzo dobrej strony wygrywając 3 z 4 biegów na 1500m, 1000m i 3000m. W biegu na 500m zajął miejsce 2
  • Jacek Czytajło zajmował dwa razy 5 miejsce na 500 i 1500m, w niedzielę nie startował
  • Elżbieta Staszkiewicz wygrała wszystkie swoje biegi: 500, 1000 i 1500m.

Fundatorami nagród byli: PGNiG Grupa Orlen oraz Sansport Sklep sportowo-turystyczny

Duże brawa i podziękowania należą się obsadzie sędziowskiej z Maja Bąk na czele oraz ekipie pracowników z rolbistami na czele z MOSiR Sanok.

Dziękujemy sponsorom: Grupa PGE, PGNiG Grupa Kapitałowa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, Miasto Sanok, MOSiR Sanok

Zdjęcia: Tomasz Sowa Photography oraz Archiwa prywatne.