|

Mistrzostwa Polski Młodzików

Trzy brązowe medale wywalczyła Julita Krawiec w Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych 4-5.02.2023 w Tomaszowie Mazowieckim.

Julita Krawiec – pierwszoroczna młodziczka, spisała się rewelacyjne, zdobywając trzy srebrne medale na 1000 (czas 1:26.27) 1500 m (2:15.65) i w wieloboju (174.762 punkty), przy okazji pobijając 24-letni rekord klubu młodziczek i juniorek na 1000 m oraz w wieloboju. Startowała także dwa razy na 500 m zajmując 4 i 5 miejsca (czasy 43.03 oraz 43.38). Startowało 63 zawodniczki!

Bardzo dobrze zaprezentowała się druga nasza młodziczka – Jagoda Kopczak zajmując 6 miejsce w wieloboju, na który złożyło się 10 i 12 miejsce na 500 m (44.55), 6 miejsce na 1000 m (1:28.75) oraz 5 miejsce na 1500 m (2:18.94). Jagoda na wszystkich dystansach pobijała swoje rekordy życiowe. Wielkie brawa.

Wspomniane Julita Krawiec i Jagoda Kopczak wraz z Anną Stapińską wywalczyły 4 miejsce w biegu drużynowym na 13 drużyn. Czas 2:23.74 to nowy rekord klubu młodziczek. Brązowy medal przegrały zaledwie o 1.76 sek. Wielkie brawa i gratulacje.

Rozgrywany był także Mass Start. Julita zajęła w nim 5️ miejsce. W biegach półfinałowych startowały także wspomniane Jagoda i Anna, jednak nie awansowały one do finału, zajmując 9 i 10 w swoich półfinałach. Awans uzyskało 8 zawodniczek. Startowało 37 dziewczą!

SKŁ Górnik Sanok reprezentowały także wspomniana Anna Stapińska oraz Aleksandra Lip i Zuzanna Łagodzic zajmując miejsca w 3 i 4 dziesiątkach pobijając przy tym swoje rekordy życiowe. Wielkie gratulacje i brawa za walkę.

Osiągnięcia Julity, wygranie kat. C1, pozwoliło na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na prestiżowe zawody Viking Race (Mistrzostwa Europy Dzieci) rozgrywane 10-11.03 w Heerenveen w Holandii. Obok Szymona Hostyńskiego kat. B1, to już drugi zakwalifikowany zawodnik z naszego klubu. Jest szansa, że na ww. zawody pojadą także Jagoda Kopczak kat. C2 oraz Mikołaj Stabryła kat. B1, którzy zajęli 3 miejsca w swojej kategorii wiekowej. Jednakże na ich kwalifikacje musimy jeszcze poczekać, trzymamy kciuki za powodzenie zakwalifikowania na zawody w Holandii.

Mistrzem Polski Młodziczek została Hanna Mazur z UKS Orlica Duszniki-Zdrój, córka sanoczanina, zawodnika Zrywu Sanok oraz SKŁ Górnik Sanok – Witold Mazur, który na stałe osiadł w Dusznikach-Zdroju. Gratulujemy.