|

Mistrzostwa Polski w wieloboju

Roch Maliczowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w wieloboju!

Fenomenalnie spisał się Junior młodszy SKŁ Górnik Sanok – Roch Maliczowski podczas Mistrzostw Polski w wieloboju dużym rozgrywanych 28-29.01.2023 w Tomaszowie Mazowieckim. Roch bez żadnych kompleksów rywalizował z bardziej utytułowanymi i doświadczonymi reprezentantami Polski, Szymonem Palką – złoty medal i Arturem Janickim – medal srebrny.
Rywalizację zaczął od 3 miejsca na 500m – 38,33 . Prawdziwy popis swoich możliwości pokazał w biegu na 5000m w którym o 12 sek. poprawił swój rekord życiowy i wynikiem 7:09:35 zajął 4 miejsce.

Drugi dzień zaczął od poprawienia swojej “życiówki” na 1500m – 1:55:35 miejsce 9, by zakończyć rywalizację wielobojową biegiem na 10000m z czasem 15:13:62 dającym mu 4 miejsce na tym dystansie.
Z nowym rekordem klubu seniorow i juniorów w wieloboju dużym 165.396 Roch zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Na 7 miejscu w/w wielobój ukończył drugi reprezentant Górnika – Patryk Kudła. Zajmował on miejsca: 12 na 500m, 14 na 5000m, 21 na 1500m oraz 6 na 10000m.

Równolegle rozgrywane były Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim.
U kobiet wielobój sprinterski wygrała Karolina Bosiek z KS Pilicy Tomaszów Mazowiecki przed Igą Wojtasik – AZS AWF Katowice oraz Wiktorią Dąbrowską z MKS Korona Wilanów. Gratulujemy.

Wśród sanoczanek, najlepiej spisała się młodziczka – Julita Krawiec zajmując 6 miejsce w wieloboju na który złożyły się: dwa razy 9 miejsce na 500m oraz 11 i 6 miejsce na 1000m. Wynik w wieloboju 173.250 jest nowym rekordem klubu seniorek, juniorek i młodziczek. Dodatkowo Julita w drugim biegu na 1000m poprawiła swój rekord klubu młodziczek na 1000m – 1:26:53. Gratulujemy!

Miejsca pozostałych “Górniczek”:

• 10 miejsce zajęła Jagoda Kopczak – 25 i 15 na 500m oraz 20 i 12 na 1000m.
  • Startowała także Nikola Maślanka – miejsca 34 i 26 na 500m, oraz 22 na 1000m. Niestety dyskwalifikacja za przekroczenie toru na “pierwszym” 1000m spowodowała, że Nikola ukończyła wielobój na 24 miejscu.

Wśród Panów była zacięta walka pomiędzy Markiem Kanią z Legii Warszawa, Piotrem Michalskim AZS AWF Katowice oraz Damianem Żurkiem z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Wychowanek Górnika przegrał walkę o złoto o zaledwie 0,01 sek. Gratulujemy zawodnikom.
Sanoczanie w wieloboju zajmowali miejsca:

• 9 miejsce dla Szymona Hostyńskiego – 12 i 10 na 500m oraz 13 i 8 na 1000m.
  • 12 miejsce dla Oskara Podczerwińskiego – 15 i 14 na 500m oraz 16 i 13 na 1000m.
  • 14 miejsce zajął Mikołaj Stabryła – 16 i 15 na 500m oraz 21 i 15 na 1000m.

Wielkie brawa dla zawodników oraz dla trenerów za przygotowanie zawodników.